Haber

Ülke Partisi’nde yaprak dökümü devam ediyor! Kurucu Cumhurbaşkanı Ahmet Tan Karaosmanoğlu da istifa etti

Muğla İl Teşkilatı Kurucu Başkanlarından İl Başkan Yardımcısı Ahmet Tan Karaosmanoğlu da partisinden istifa etti. Karaosmanoğlu yaptığı açıklamada, 23 ay boyunca görevini sadakatle yerine getirdiğini belirterek, meclis sıralamasında da parti tüzüğünün hiçe sayıldığını söyledi.

“BU BİR İLKE İSTEĞİDİR”

Karaosmanoğlu, “Bu prensipte bir istifadır. İl Özel İdaresi olarak adayların belirlenmesinde Kaymakamlıklar ile genişletilmiş bir toplantı yapılmış ve bu toplantı neticesinde 64. Sayının uygulanması için Teşkilat İradesi ortaya çıkmıştır.” rapor halinde genel merkeze sunulmuştur.Bir durum varsa trend anketi ile adayların belirlenmesi ve sıralama konusu açıkça belirtilmiştir.Bunun bizler için vazgeçilmez bir durum olduğu bizzat ben sözlü olarak beyan edilmiştir. ve yönetim kurulu üyeleri, Genel Merkez’e giderek alınmadı” dedi.

“YANLIŞ OLAN HER ŞEYİN ÜZERİNE GEÇİYORUM”

Karaosmanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Parti propagandası yaparken artık inanmadığım parti içi demokrasiyi anlatacak beceriye bile sahip değilim.

“İNCE YANLIŞ BİR LİDER”

Muharrem İnce hakkında konuşan Karaosmanoğlu, “Ülke menfaati, toplumsal fayda, ilkeli siyaset ve halk için siyaset açısından doğru bir cumhurbaşkanı. Maalesef hepinizin bildiği gibi siyaset sadece liderlerle olmuyor. Bugün itibariyle siyaset sadece liderlerle olmuyor.” , Vatan Partisi’nden istifa ediyorum.” terimleri kullandı.

tusbahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu