Haber

Sedat Peker’in Avukatından Yeni Açıklama: Söz Verdiği Videoları Çekecek mi?

Suç örgütünün elebaşı Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Peker’in tecrit koşullarının kaldırılması halinde konuştuğundan çok görüntü çekmeye kararlı olduğunu söyledi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Peker’in geçtiğimiz yıl yayınladığı ve ülke genelinde infiale yol açan görüntü ve tweet’lerinde başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere hükümetle ilgili iddialar ileri sürülmüştü.

Peker, 1 Ağustos’ta “ Seçimden iki ay önce beni bekle. seni sokaktan çıkaracağımdedi.

Ancak hükümetin Birleşik Arap Emirlikleri ile ilişkilerini düzeltmesinin ardından Peker’e ‘sosyal medya kısıtlaması’ getirildiği iddia edildi.

Bazı kaynaklar, Peker’in tweet’lerini beğenme ve retweetlemenin bile yasak olduğunu, aksi halde Türkiye’ye teslim edilebileceğini belirtti.

Peker’in avukatı Ersan Barkın dün TELE1’de konuyla ilgili soruları yanıtladı. Barkın, Peker’in sessizliğinin tamamen içinde bulunduğu dijital izolasyondan kaynaklandığını söyledi.

Avukat Barkın, “Seçime kadar sosyal medya tecridinin kaldırılması durumunda Peker, vaat ettiği içeriğin çok ötesinde açıklamalarda bulunmaya kararlıdır.”

hafik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu