Haber

Tatvan’da depremzedeler yararına “Muaythai Gecesi” düzenlenecek

Bitlis’in Tatvan ilçesinde depremzedeler yararına 3 ülkeden 108 sporcunun katılımıyla “Tek Yürek Muaythai Gecesi” düzenlenecek.

Türkiye Muaythai Federasyonu Doğu Anadolu Bölgesi Yönetim Kurulu ve Burdayim Group işbirliğiyle 12 Mart Pazar günü Tatvan’da Spor Salonda düzenlenecek geceye Türkiye’nin yanı sıra İran ve Azerbaycan’dan da toplam 108 sporcu katılacak. Düzenlenecek gecenin tüm geliri depremzedelere bağışlanacak. Düzenlenecek geceyle ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Muaythai Federasyonu Doğu Anadolu Bölgesi Yürütme Konseyi Başkanı Bilal Adabağ, Burdayim Kümesi iş birliği ile düzenlenecek gecenin çok anlamlı olacağını söyledi. Herkesi hem geceye hem de düzenlemeye katkıda bulunmaya davet eden Bilal Adabağ, düzenlenecek anlamlı düzenlemede emeği geçenlere teşekkürlerini ileterek, “Gün birlik beraberlik günüdür. Böylesine anlamlı bir gece planladık. Depremden etkilenen ailelerimiz için Ben Buradayım Grubumuz ile 12 Mart Pazar günü inşallah Tatvan’da bir gece geçireceğiz. “İlçemiz hem büyük bir organizasyona hem de böylesine anlamlı bir geceye ev sahipliği yapacak. Organizasyon sonunda tüm gelir depremzedelerimizin ailelerine bağışlanacaktır. Bu vesileyle şimdiden organizasyona katkıda bulunacak herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Burdayim Kümesi temsilcisi ve aynı zamanda Muaythai Federasyonu Milli Takım Koordinatörü Ömer Uğur, depremzedeler için bu kez sporcuların ringde ter dökeceğini söyledi. Türkiye’nin yanı sıra İran ve Azerbaycan’dan toplam 108 sporcunun katılacağını belirten Uğur, geceye katkıda bulunmak isteyen herkesi beklediklerini ifade etti. – BİTLİS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu