Haber

Saratlı Belediye Başkanı Zeki Türker: 16 odalı huzurevi yapılıyor

KEMAL ONUR ATALAY

AksarayGülağaç ilçesine bağlı Saratlı Belediye Başkanı Zeki Türker, 16 odalı huzurevinin yapım çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Verdiğimiz sözler arasında yaşlılar için huzurevi de vardı. Bitmesine 10 ay kala da desteğe ihtiyacımız var. binanın.”

CHP’li Saratlı Belediye Başkanı Zeki Türker, vaatleri arasında olan yaşlı bakımevinin 10 ayda tamamlanacağını belirtti. Türker, “Saratlı’da doğup büyüdüm. Saratlı’nın şu anki Belediye Başkanıyım. Yaşlılar huzurevimizin inşaatı sürüyor. oy Verdiğimiz sözler arasındaydı. Saratlılarımızın çoğu yurt dışında yaşıyor, yaşlılarımız oraya gidince orada yaşayıp geri dönemiyorlar. Yaşlılarımız için 16 odalı bir huzurevi yapıyoruz” dedi.

“BELEDİYEMİZİN BİR PROJESİ”

AksarayTakviyelerinden dolayı Vali Hamza Aydoğdu’ya teşekkür eden Türker, “İlk temelin atılmasına katkısı oldu. Özel ihtiyaçları karşılayabilmeleri için aynı fit odalarda banyolarımız var. Burayı 10 ayda bitirip yaşlılarımızı misafir etmeye başlamak istiyoruz. .Belediyemizle ilgili bir proje.Bayan ve erkek hemşire, aşçı ve personel şeklinde 5 kişi istihdam etmeyi planlıyoruz.Takviye bekliyoruz.Gurbetçilerimizden hassasiyetler.Projemizi tamamlayıp belediye ile hizmete açacağız. “Bir oda sen, bir oda ben” projesi ile vatandaşlarımız.

Kaynak: ANKA / Hayat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu