Haber

Mardin’de şehir merkezindeki mağaralar dikkat çekiyor

Mardin’de şehir merkezindeki mağaralar dikkat çekiyor

MARDİN Mardin şehir merkezinin tam kalbinde yer alan tarihi mağaralar, vatandaşların ilgisini çekiyor.

Artuklu ilçesi şehir merkezinde binaların ortasında boş bir alana konumlanan mağaralar, vatandaşların ilgisini çekiyor. Geçmişte kentte evlerin yapımında taş ocağı olarak kullanıldığı iddia edilen mağaralar, büyüklükleri sayesinde dikkatlerden kaçmıyor. Mağaraların çevresine yapıldığı düşünülen Millet Bahçesi, vatandaşların yüzünü güldürüyor.

Burak Kökmen, bölgeye yakın bir yere Millet Bahçesi yapılmasının çevre açısından çok değerli olduğunu belirterek, “Mardin artık modernize ediliyor, böyle parklara ihtiyaç var. İnşallah böyle projelerin sayısı artar.”

Mahalle sakinlerinden Ayşe Mahmutoğlu, “Şehrin kalbi burası ama mağaralar var. Sanırım buranın yanına park yapılacak. Bu hem bizim için hem de bizim için çok güzel bir aktivite olur.” çocuklarımız, çevre için daha iyi olur.”

İsmet Eroğlu, “Hafriyat yapmak yasaktır” tabelasına rağmen hafriyat dökenlerin olduğunu da belirterek, “Burada geniş bir alanda mağaralar var. Buraya park yapılacak dediler ama yapmadılar. Henüz yapmadım. Hafriyat atmak yasak ama dökülmeler oldu. Kömür külleri var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu