Haber

Kumru’ya 56 milyon lira ulaşım yatırımı

ORDU (İGFA) – Ordu Büyükşehir Belediyesi, mahalle ve küme yollarında sürdürdüğü asfalt seferberliğine ek olarak arazi ve iklim koşullarına nazaran beton yol çalışmalarına da tartı veriyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı gruplarca devam eden çalışmalar aralıksız bir halde ilerliyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler’in büyük kıymet verdiği ulaşım atılımı çerçevesinde mahalle ve küme yolları standartları yüksek bir ulaşıma kavuşuyor.

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, vilayet genelinde sürdürülen ulaşım çalışmaları kapsamında Kumru ilçesinde 2 mahalleye irtibat sağlayan güzergâhta beton yol çalışması başlattıklarını bildirdi.

KADINCIK-DERBENT TEMAS YOLU BETON İLE BULUŞUYOR

İlçe genelinde birçok noktada çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Lider Güler, “2019-2022 yılları arasında ilçemize 56 milyon 300 bin liralık ulaşım yatırımı yaptık. İlçenin mahalle ve grup yollarını beton ve asfalt ile buluşturmaya devam ediyoruz. Ekiplerimiz son olarak ilçeye bağlı Kadıncık ve Derbent mahallelerine bağlantı sağlayan 2.5 km uzunluğundaki güzergahta beton yol çalışması başlattı. Kumru’muza hayırlı olsun” dedi.

95 KM YOL ASFALT VE BETONLA BULUŞTU

Kumru ilçesinde yapılan ulaşım yatırımları sonrası, birçok mahalle ve küme yolu, asfalt ve betonla buluştu. İlçede, 58 km yol asfalt, 37 km beton yol, 6,75 km yeni yol açma, 479 km stabilize, 836 km reglaj, 712 km hendek paklığı, 8 bin 857 ton asfalt yama, 5 bin 635 metre yağmur suyu, 24 metre menfez, 1816 m3 taş duvar çalışmasına imza atıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu