Haber

Kayseri Talas’tan 19 Mayıs hazırlığı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Gündüzleri sahne şovları ile Yamaç Paraşütü İniş Alanında konserler yapılacak, akşamları ise Vosvos araçları fener ateşi ile ilçe tipi etkinliklere renk katacak.

Her yıl düzenlediği etkinliklerle fark yaratan Talas Belediyesi, bu yıl özel gösterilerle festivali doyasıya yaşatacak.

Etkinlikler kapsamında 19 Mayıs Cuma günü Yamaç Paraşütü İniş Alanı gün boyu farklı gösterilere sahne olacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak program, Atatürk’ü Samsun’a götüren Bandırma Vapuru’nun kaptanı Kayseri Zincidereli Kaptanı İsmail Hakkı Durusu için hazırlanan belgeselin gösterimi ile devam edecek.

Özel sahne şovlarının yer alacağı programda Ahsen-Aksel ikilisi ve Özi Sanat Okulu mükemmel bir konser verecek. Bunların yanı sıra Talas Belediyesi Sporcu Okulu ve Talas İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün badminton, okçuluk, jimnastik, masa tenisi ve basketbol müsabakaları da programı zenginleştirecek.

Kutlamaların akşam bölümünde ise Talas Belediyesi önünde fener ateşi yakılacak. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, üstü açık gezi otobüsüyle ilçe tipine giderek marşlar ve müzik eşliğinde vatandaşların bayramını kutlayacak. Kutlamalara renk katan bu konvoya Vosvos araçları eşlik edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu