Haber

İzmir Valisi Elban’dan “10 Kasım” mesajı

İzmir Valisi Süleyman Elban, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85’inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Elban, mesajında ​​Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, rahmet ve minnetle andıklarını belirtti.

Liderlik vasıflarıyla ülkenin kuruluşunda, modernleşmesinde ve yükselişinde en kritik rolü oynayan Atatürk’ün, toplumun muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefinde en büyük ilham kaynağı olduğunu belirten Elban, şöyle konuştu:

“Gazi Paşa, çok az insanın sahip olabileceği üstün erdemleri, mensubu olduğu millete gönülden bağlılığı, her türlü inanç ve yaşam tarzına saygısıyla, kadim medeniyetlerden miras kalan bu milleti vatandaşlık çatısı altında birleştirmeyi başarmıştır. ‘Ne mutlu Türk olduğunu söyleyene’ sloganıyla müreffeh bir toplumun temellerini attı.” Atatürk’ün ve aziz şehitlerimizin bize emaneti vatanımızı korurken, cumhuriyetin değer ve kurumlarını korumak, kollamak, Türkiye’mizi yüceltmek ve vatanımızdan taviz vermeden daha güçlü kılmak ecdadımıza karşı en büyük sorumluluk ve görevimizdir. birlik ve beraberlik. Bu duygu ve niyetle, öngörülerimiz, çalışmalarımız ve “Yenilikleriyle milletimizin servetine ve tarihin akışına katkıda bulunan, milletimizin gönlünde en özel yerde taşıdığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha anıyorum. , rahmetle, minnetle ve saygıyla. Ruhu şad olsun.”

haberbekilli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu