Haber

İYİ Parti Polisin Açıklamasını İnandırıcı Bulmadı

İYİ Parti Genel Başkanı Başdanışmanı Buğra Kavuncu, YETERLİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın vurulmasına ilişkin polis ve valiliğin yaptığı açıklamayı ikna edici bulmadı. Yetkililer, olayın bir saldırı olmadığını, hırsızlık kovalamacası sırasında kurşunların kazara parti binasına isabet ettiğini açıklamıştı.

Halk TV’de yayınlanan Perde Arkası programına konuk olan Kavuncu, Güzel Parti il ​​binasına düzenlenen silahlı saldırıyı değerlendirdi. Kavuncu şu ifadeleri kullandı:

Bu açıklamaları hiç inandırıcı bulmadık. Nedense İyi Parti binasına 2 kurşun isabet etti. Olayın ne zaman olduğu hakkında elimizde herhangi bir bilgi yok. Koltuğa önden mermi girmiş olabilir ve orada biri oturuyor olabilir. Diğer mermi ise başkanımızın toplantı salonumuzdaki fotoğrafına denk geldi. Ne tesadüf ki kurşunların isabet ettiği her iki yerde de Başkanımız Meral Akşener’in fotoğrafı var.

Ülkede bu tür olayların yaşanmadığı, bu tür konuşmaların yapılmadığı bir gündem olsa buna kriminal olay diyebilirdik. Ama burası Türkiye… Bu tehditleri defalarca aldık. Bu dili kullanan bir Cumhurbaşkanı varsa bunları yaşarız.

Polis savunma noktası da istedik. Ama binada özel güvenlik var. Bildiğim kadarıyla diğer partilerin binalarında polis savunma noktaları var. Bu küçümsenecek bir konu değil. 14 Mayıs seçimlerini kazanmak için yapılması gereken tek şey var. Bu bir zihniyet meselesi. Bunu seçimle değiştirmekten başka çaremiz yok.’

UYGUN Partisi’nin Zeytinburnu’ndaki İstanbul İl Başkanlığı binasının vurulduğuna dair ihbarı üzerine dün polis tarafından soruşturma başlatıldı. Failin akşam saatlerinde yakalandığı bildirildi.

Polis ve valilikten yapılan açıklamada, olayın bir baskın girişimi olmadığı, hırsızların hırsızlık girişimini engellemek isterken parti binasına kaçmaları üzerine kurşunların tesadüfen binaya isabet ettiği açıklandı. bir inşaat görevlisinin görevde olduğu nokta. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı yetkililerinin bugün saat 11.00 sıralarında İl Binasına ateşli silah mermisi isabet ettiğine dair ihbarı üzerine sevk edilen İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin çalışmaları sonucunda; YETERLİ Parti İl Başkanlığı binası ile yanındaki iş merkezine isabet eden kurşun izlerine göre mermilerin geliş yönünün E-5 Karayolu karşısındaki şantiye olduğu belirlendi.

Şantiye görevlileriyle yapılan görüşmelerde, Perşembe günü saat 21.30 sıralarında şantiyeden hırsızlık yapmaya teşebbüs eden zanlıların üzerine şantiye görevlisi olan zanlının ruhsatlı tabancasıyla 7-8 el ateş ettiği belirtildi. , 30.03. Adı geçen şüpheli şahıs, olayda kullanılan tabancayla birlikte yakalanırken, tabancayla ilgili kovanlar ele geçirildi. Şüpheli kişinin tabiriyle; Hırsızlık girişiminde bulunan 3 zanlının olay yerinden kaçarak kaçtığı, UYGÜN Parti İl Binasında görevli iki Özel Güvenlik personelinin ‘silah sesi duymadığı’ belirtildi. Konuyla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu