Ekonomi

Çin, 30 şehirde KOBİ’lerin dijital dönüşümü için pilot program başlattı

Bir teknoloji şirketi çalışanı, 30 Mayıs 2023, Çin’in Pekin kentinde düzenlenen China Science Fiction Congress (CSFC) 2023’teki bir sergide bir yapay zeka yazılımını gösteriyor. (Fotoğraf: Chen Zhonghao/Xinhua)

PEKİN, 15 Haziran (Xinhua) — Çin, 2023’te küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ’ler) dijital dönüşümü için pilot bölge olarak 30 şehir seçerek 2025’e kadar bir deneme programı başlatacak.

Maliye Bakanlığı ile Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından Çarşamba günü ortaklaşa kamuoyuna açıklanan genelgeye göre, bu atılımla şehirlerin KOBİ’lerin dijital dönüşümünü desteklemede aktif rol oynaması amaçlanıyor. yerel yönetimlerin departmanlar ve şirketler hakkındaki bilgileri.

Belgede ayrıca, bu hamlenin şirketlerin dijital dönüşümdeki kilit konumlarını güçlendireceği ve temel rekabet güçlerini artırmaya yardımcı olacağı belirtildi.

Valilik düzeyinde veya üzerindeki pilot şehirlerin her biri, iki yıllık pilot uygulama için merkezi hükümetten sabit miktarda fon alacaktır. Belgeye göre 2023’ten sonra daha fazla şehir programa katılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu