Haber

222 saat sonra enkazdan çıkarılan kadın, önce depremde hayatını kaybeden kızını sordu.

Kahramanmaraş Hayrullah Mahallesi Özdemirler Apartmanı’ndaki enkazda çalışma yapan İnegöl Doğal Afetlerde Arama Kurtarma (İNDAK) ekipleri, yardım sesiyle enkazın altına yöneldi. Gruplar, 42 yaşındaki Melike İmamoğlu’nun yaşadığını tespit ederek kendileriyle iletişime geçti.

10. GÜN ÇEKİLİŞ

Bununla birlikte zamanla yarış başladı. Çalışmaların ardından 42 yaşındaki Meryem İmamoğlu, UMKE ekipleri tarafından damar yolu açılarak ve serum takılarak enkazdan çıkarıldı. İmamoğlu’nun hastaneye sevk edildiği ve bilincinin yerinde olduğu öğrenildi.

KIZININ ADINI SÖYLEDİ

İlk olarak Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alınan Melike İmamoğlu, tedavisinin devamı için ambulans helikopterle Adana’ya sevk edildi. Kızını ve eşini kaybeden Melike İmamoğlu’nun yol boyunca kızı Sıla hakkında konuştuğu öğrenildi.

Ağabeyinin yanından bir an olsun ayrılmayan Nilgün Kalay, “Çok bekledik çok şükür. Ümidimizi kesince inanılmaz bir olay oldu. Yaradana şükür. Kendisiyle görüştük. kızını sordu, su istediğini sandılar, “Sılam” dedi, “Sılam nasıl?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu