Haber

Robot tasarlayan liseli gençlerden Çubuk Belediyesine ziyaret

Ankara’nın Çubuk ilçesinde robot tasarlayan lise öğrencileri Belediye Başkanı Baki Demirbaş’ı ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya nazaran, Belediye Lideri Demirbaş ile görüşen Çubuk Fatih Sultan Mehmet Mesleksel ve Anadolu Lisesi öğrencileri tasarladıkları robotla Estonya’nın başkenti Tallin’de düzenlenecek Milletlerarası Robotex 2022’ye katılacaklarını belirtti.

Öğrenciler desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Demirbaş’a teşekkür etti.

Çubuk Fatih Sultan Mehmet Mesleksel ve Anadolu Lisesi Müdürü Müslim Demir, okullarından 6 öğrencinin yer aldığı kadronun elde ettiği muvaffakiyetle vilayet birincisi olduğunu söz ederek, şunları kaydetti:

“Öğrencilerimizin Milletlerarası Robotex 2022’de önemli bir derece kazanacaklarına inanıyoruz. Çok mutlu ve gururluyuz. İnanıyorum ki bu çalışma diğer öğrencilerimiz için de örnek teşkil edecektir. Estonya’nın Tallin kentinde 24-28 Kasım’da gerçekleştirilecek yarışta başarılı olmaları hem bizleri hem de ilçemizi memnun edecektir. Belediye Liderimiz da bizlere her alanda dayanak vermektedir. Belediye Liderimize teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimize de muvaffakiyetler diliyorum.”

Ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti lisana getiren Demirbaş ise öğrencilere ve danışman öğretmenlerine muvaffakiyet diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu