Ekonomi

İTO’da son dakika adayı: Değişimciler, Avdagiç’in karşısına Bingöl’ü çıkardı

Merve YİĞİTCAN

Üye sayısı 700 bini aşan Türkiye’nin en büyük odası İstanbul Ticaret Odası’nda (İTO) bu sabah yapılacak başkanlık seçimi için mevcut lider Şekib Avdagiç’in karşısına gece Levent Korkut’u çıkaran İTO Değişim Grubu’nun sabah karar değiştirerek Atilla Bingöl’ü koyduğu öğrenildi.

Dün gece Değişim Grubu’na yakın bir kaynaktan edinilen bilgiye nazaran, ağır temaslar sonucunda Avdagiç’in karşısında başkanlık yarışında 20 No.’lu Sigortacılık komitesinden seçilerek meclis üyesi olan Levent Korkut’un yarışacağı belirtilmişti. Davet Sigorta İdare Konseyi Lideri olan Korkut, tıpkı vakitte TOBB-Türkiye Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Lideri olarak da misyon yapıyor. Korkut’un İTO’nun 2018 seçimlerinde de meclis üyeliği için kendi komitesinden liste hazırladığı, lakin seçilemeyerek o devir meclise giremediği biliniyor.

Ancak geceden sabaha karar değişikliğine giden kümenin bu kere de 17 No.lu Restoran Hizmetleri kesiminden meclise giren Atilla Bingöl’ü aday gösterdiği öğrenildi. Korkut’un da değişiklik kararını sabah öğrendiği edinilen bilgiler arasında… Öte yandan Atilla Bingöl’ün ismi halihazırda meclise giren Saadettin Saran ile adaylık için geçiyordu. CHP Milletvekili Tekin Bingöl’ün kardeşi olan Atilla Bingöl, Bridge Restaurant’ın da sahibi…

Avdagiç: Meclis üyelerinin 195’i bizim listelerimizden

Geçen hafta yapılan İTO Meslek Komitesi ve Meclis Üyesi seçimlerinde mevcut Lider Şekib Avdagiç’in listeleri fark atmış. Avdagiç, seçim sonuçlarına nazaran toplam 273 meclis üyesinden 195’inin kendi listelerinden meclise girdiğini duyurmuştu. 9 Kasım’daki seçim öncesi lider adaylıklarını açıklayan Murat Kalsın ile Ferhan Ademhan ise kendi komitelerinden seçilemeyerek başkanlık yarışına erken veda etmişlerdi. İTO’da Değişim Zamanı’nın, beklenen lider adayları ortasında ismi geçen Atilla Bingöl ile Saadettin Saran ise kendi komitelerinden seçilerek meclis üyesi olmuşlardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu