Haber

İsrail saldırılarına karşı Karamürsel’de pazar kuruldu

İsrail’in saldırısına uğrayan Gazze’ye yardım amacıyla Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde 10 yaşındaki Ebrar Yaren Turan öncülüğünde kermes düzenlendi.

İlçe merkezinde kurulan stantta Ebrar Yaren Turan, annesi Seda Turan ve hayırsever kadınların hazırladığı ürünler satışa sunuldu.

Elde edilen 6 bin 450 lira ise İnsan Hak ve Özgürlükleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı’na teslim edildi.

Ebrar Yaren Turan, yaptığı açıklamada, saldırılar sonucu evleri yıkılan Filistinli çocuklara ve ailelerine en azından bir nebze olsun katkıda bulunmak istediğini belirterek, herkesi Filistin’e ve orada yaşayan çocuklara yardım etmeye çağırdı.

Anne Seda Turan da İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarından büyük üzüntü duyduklarını vurgulayarak, bölgeden gelen yardım çağrısına kayıtsız kalamayacaklarını kaydetti.

Kızı Ebrar Yaren’in bir yardım pazarı düzenlemeyi düşündüğünü belirten Turan, “Ben de kızımın öncülüğünü yaptığı yardım pazarı için hayırsever kadınlara ulaştım. Kızımla birlikte evde ürünler hazırladık, hayırsever kadınlar da katkıda bulundu. Satışlardan elde edilen geliri İHH’ya ulaştırdık.” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu