Haber

Gündoğdu: Kocaeli ile Defne arasında gönül köprüsü kurduk

Genel Sekreter Gündoğdu, çalışmaları yerinde görmek için deprem bölgesi olan Defne’ye gitti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, bölgede yürütülen çalışmaları denetlemek üzere Hatay’ın Defne ilçesine gitti. Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık ve bölgede görev yapan bir büyükşehir çalışanı tarafından karşılanan Genel Sekreter Gündoğdu, Kocaeli Büyükşehir Hastanesi, çadırkent, konteyner kent, lojistik merkez ve Antikkapı mutfağında incelemelerde bulundu. Genel Sekreter Gündoğdu, Büyükşehir Belediyesi’nin çadır kentte yaşayan depremzedelerle ilk andan itibaren samimi diyalog kurdu. Kocaeli Büyükşehir olarak deprem bölgesine seferber olduklarını belirten Genel Sekreter Gündoğdu, “Hatay Defne ile Kocaeli arasında bin kilometrelik gönül köprüsü kurduk.”

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR HAREKETİ

Kahramanmaraş’ta depremden en çok etkilenen yerlerden biri olan Hatay’ın Defne ilçesi, Kocaeli Büyükşehir’in çalışmalarıyla yaralarını sarıyor. Depremin ilk gününden itibaren Hatay’a iniş yapan Kocaeli Büyükşehir burada yaptığı çalışmalarla depremzedeler tarafından da takdirle karşılandı. Önce Defne’de afet çadırı kuran Kocaeli Büyükşehir, gıda dağıtımına başlayarak lojistik merkezi hayata geçirdi, ardından ilçede sağlık, ilaçlama ve enkaz kaldırma çalışmalarını koordine etmeye başladı. Defne’de belirlenen alanlarda 1.000 çadır kapasiteli çadırkent kuran, 54 yataklı hastaneyi 20 günde tamamlayan ve halen konteyner kent inşaatına devam eden Kocaeli Büyükşehir, Antikkapı’nın hizmet verdiği kalıcı mutfağı da hayata geçirdi. ve bölgeye hizmet veren bir lojistik merkez. .

“TÜM İMKANLARIMIZLA BURADAYIZ”

Çalışmaları yerinde görmek için Defne’ye giden Genel Sekreter Gündoğdu, hastane, çadır kent, lojistik merkez ve kalıcı mutfakta incelemelerde bulundu. Bölgedeki depremzedelerle ilk andan itibaren yakın diyalog kuran Genel Sekreter Gündoğdu, “Hatay Defne’de yaşayan hemşehrilerimiz artık bizim kardeşimiz. Kocaeli ile Defne’nin ortasına 1.000 kilometrelik gönül köprüsü kurduk. Bu dostluk, bu kardeşlik devam edecek. Kocaeli Büyükşehir olarak Hatay Defne için seferber olduk. Tüm imkanlarımız ile bu bölgedeyiz. İşçilerimiz burada çok değerli işler yaptılar. En önemlisi de Hatay ve Defne’de yaşayanların gönlüne girdiler” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

arsin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu