Haber

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: “Bakanlığımızın tüm altyapısını depremzedelerin hizmetine açtık”

gençlik ve SporBakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığın tüm altyapısını depremzedelere açtıklarını söyledi.

AK Parti Kümelenme Toplantısı öncesi Kasapoğlu, yurtlarda kalan depremzedelere ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yurtların kapasitesinin 850 bin olduğunu ve tüm illerde yurt bulunduğunu hatırlatan Kasapoğlu, bu yıl üniversiteye yerleştirme başvurusu yapan herkesin yurtlara yerleştirildiğini söyledi.

Yurtların depremzedelere açıldığını hatırlatan Kasapoğlu, “Yurtlarımızdaki boş yatakların değerlendirilmesi için ilk etapta 160 bin kişilik kapasiteyi depremzedelere açtık. Okul ve sosyal tesislerle birlikte tüm tesislerimizi depremzedeler için ayırdık. Mersin’den Kayseri’ye, Kayseri’den Rize’ye tüm yurtlarımızda depremzedeleri ağırlıyoruz.” dedi.

Afet bölgesindeki yurtların da depremzedelere açıldığını kaydeden Kasapoğlu, depremzedeler ve çocuklara yönelik çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Kasapoğlu, eğitim gören öğrenciler ile staj yapan öğrencilerin mağdur olmaması için yurtları bloklara ayırdıklarını söyledi. “Gençlik kamplarımızda depremzedeleri de ağırlıyoruz. Bakanlığımızın tüm altyapısını depremzedelere açtık.” sözlerini kullandı.

habersuruc.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu