Haber

DEVA, Gelecek ve Saadet Partileri Meclis’te ortak grup kurmayı görüştü

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanımız Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile bir araya gelerek seçim sonuçlarını değerlendirdi ve Meclis çalışmalarında ortak grup oluşturulması başta olmak üzere siyasi alanda işbirliği yöntemlerini görüştü. . danışıldı” dedi.

DEVA Parti bu akşam yaptığı yazılı açıklamada, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Meclis’te ortak küme oluşturma konusunu görüştüklerini duyurdu. DEVA Partisi’nden yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu ile bir araya gelerek seçim sonuçlarını değerlendirdi ve siyasi alanda iş birliği yöntemlerini istişare etti. TBMM çalışmalarında özellikle ortak grup oluşturulması, tarafların yetkili organları tarafından değerlendirilecektir.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bu akşam Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Deva Partisi Genel Başkanı Sayın Ali Babacan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu ile görüştük ve seçim sonuçlarını değerlendirdik. Ortak grup oluşturmak başta olmak üzere siyasi alanda işbirliği yöntemlerini istişare ettik. Partilerimizin yetkili organlarında görüşülen konuları değerlendireceğiz.”

altinordu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu