Haber

Arınç, 30 TL’ye satılan soğanla ilgili genel ekonomik değerlendirme yaptı: Görmezden gelmeyin

Gündem üzerine yaptığı açıklamalar ve yaptığı açıklamalarla adından sıkça söz ettiren eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, katıldığı bir programda yine birbirinden değerli mesajlar verdi.

“PROBLEMİ KABUL ETMEK ZORUNDAYIM”

14 Mayıs seçimlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kazanacağını savunan Arınç, hayat pahalılığını eleştirdi. Arınç, “Etrafımızdakiler ‘Bu tarifeyle 500 TL verseniz et bulamazsınız’ dediler. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın başında işini bilen sevdiğimiz bir insan var, “Geçmişte Polonya’dan veya başka ülkelerden et ithal ederek bugünü görmeyenler yanılıyor diyorum. Eskiden 70 TL’ye doldurduğun dosya 500 TL’ye değmiyorsa bir şey var kardeşim boşverme. Sorunu kabul etmelisin. Bu dürüstlüktür.” dedi.

Bir pahalılık var, bunun makul sebepleri var diye halka söyleyebilmek lazım. Güven bana, bunların hepsini çözeceğim diyebilmelisin. İnsanlara güven vererek daha sabırlı olmalarını istiyorsunuz. Bir pahalılık olunca biri çıkıyor; ‘Bir bedeli yok, bu manevi bir olay’ dedi. O zaman daha da sinirlendim. Karımla pazara gideceğim. Pazar yerlerindeki fiyatlar bazen pazarlardan daha yüksek oluyor. Sonuçta üç harf söyleyerek bu krizi piyasalara bağladılar. Yapma, o kadar kolay değil. Bunun nedeni maliyet enflasyonu. Maliyet arttıkça fiyatları da artıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu